• Základné pravidlá ŠKD

•

1.Na prijatie dieťaťa do školského klubu detí je potrebný súhlas riaditeľa školy, ktorý vydá písomné rozhodnutie o prijatí dieťaťa do školského klubu detí.

2.Predbežný zápis do školského klubu detí na nový školský rok sa koná spravidla v mesiaci máj predchádzajúceho školského roka. Zápisný lístok do školského klubu detí dieťaťa, ktoré už v minulosti navštevovalo školský klub detí, na aktuálny školský rok je potrebné odovzdať bezpodmienečne počas prvých 3 pracovných dní septembra riaditeľovi školy prostredníctvom triedneho učiteľa. Po tomto termíne už dieťa nemusí byť prijaté do školského klubu detí.

3.Prijímanie detí do školského klubu detí v inom termíne povoľuje (nepovoľuje) výlučne riaditeľ školy.

4.Možnosť navštevovať školský klub detí je podmienené vhodným správaním detí rešpektovaním pokynov vychovávateliek. V opačnom prípade bude dieťa odhlásené zo školského klubu detí.

5.Zákonný zástupca dieťaťa má právo odhlásiť dieťa z dochádzky do školského klubu detí aj v priebehu školského roka. Odhlásenie musí byť zrealizované písomnou (nie telefonicky!!!!) formou u vedúcej školského klubu detí. Ukončenie dochádzky do ŠKD sa uskutoční vždy k 1. dňu nasledujúceho mesiaca po podaní žiadosti o odhlásenie.

6.Zákonný zástupca je povinný písomne oznámiť odchýlky v dennej dochádzke – každú jednorazovú zmenu pobytu dieťaťa v školskom klube detí.

7.Zákonný zástupca dieťaťa, ktoré bolo prijaté do školského klubu detí, je povinný mesačne uhradiť poplatok najneskôr do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza. Výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosti školského klubu detí určí  všeobecne záväzným nariadením obec. Poplatok sa uhrádza peňažným poukazom alebo prevodom na účet školy č. SK8952000000000006378629. Pri každom prevode v poznámke pre prijímateľa je potrebné uviesť meno dieťaťa a triedu.

8.Výšku mesačného príspevku zákonného zástupcu dieťaťa na čiastočnú úhradu nákladov za starostlivosť poskytovanú žiakovi v školskom klube detí určuje riaditeľ školy v zmysle aktuálneho VZN obce vydaním rozhodnutia.

9.Poplatok za školský klub detí je nemenný v prípade choroby alebo iného dôvodu neprítomnosti dieťaťa.

• Základná škola s materskou školou
      • Vedenie školy: 033/5596125 - 0911 344 460 Sekretariát školy: 033/5583309 Školská jedáleň: 033/5596 310 sjbrestovany@gmail.com Materská škola: 0911 955 880 skolka.brestovany@gmail.com
      • J.Nižnanského 1, 919 27 Brestovany Slovakia
      • 2021380812